Internat

Internat mieści się obok budynku szkoły przy ulicy Brzeźnickiej, w centrum malowniczo położonego miasteczka w odległości 7 min od dworca PKS i 20 min od dworca PKP [pieszo]. Stanowi integralną część Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze. Jest placówką, opiekuńczo wychowawczą dla młodzieży kształcącej się poza miejscem stałego zamieszkania .

Nasz Internat to wyjątkowe miejsce tak oceniane przez naszych absolwentów, którzy zaglądają do nas od czasu do czasu ciekawi co też dobrego i nowego wydarzyło się u nas. Niejednokrotnie nasi absolwenci z pełnym przekonaniem, stwierdzają, że tu były szczególne lata i chętnie wróciliby do tego miejsca i chwil beztroskiej młodości.

 

Obiekty


Do dyspozycji mieszkańców internatu są:


pokoje 2, 3 – osobowe;


węzeł sanitarny znajdujący się na każdym piętrze;


świetlica wyposażona w TV i DVD, stół bilardowy i „DART”;


izolatka dla chorych;


kącik wypoczynkowy i do tenisa stołowego;


czytelnia internetowa;


stołówka i kuchnia.


W stołówce internackiej serwujemy smaczne domowe posiłki. Mieszkańcy internatu jedzą śniadania i kolacje, otrzymują drugie śniadania oraz spożywają dwudaniowe obiady.

 

Kadra pedagogiczna wraz z samorządem, Młodzieżową Radą Internatu, organizuje różne formy spędzania wolnego czasu, m.in.: wieczorki integracyjne, turnieje sportowe, zabawy karnawałowe, dyskoteki, ogniska, wystawy okolicznościowe, konkursy zainteresowań, akcje charytatywne, wieczory filmowe i meczowe.

Koszt pobytu w internacie to 60,00 zł miesięcznie jest to stała kwota oraz 11,00 zł za całodzienne wyżywienie [wychowankowie płacą tylko wsad do kotła czyli 11,00 zł za osobo/dzień].