Bal Studniówkowy 2018

13 stycznia 2018 roku dla Zespołu Szkól Nr 7 w Białym Borze nie był zwyczajnym dniem. Uczniowie klas maturalnych przeżywali pierwsze tak poważne wydarzenie w swoim życiu – bal studniówkowy. Impreza odbyła się w Dworku Szlacheckim w Węgorzynku. Po powitaniu gości zabrzmiały słowa „Poloneza czas zacząć”. Maturzyści w eleganckich kreacjach zatańczyli zaaranżowany przez Panią Edytę Serniak piękny układ tego staropolskiego tańca. Rozpoczęcie balu było okazją do wielu miłych słów i podziękowań. Dyrektor szkoły, pan Andrzej Pastuszek życzył młodzieży niezapomnianej zabawy, a w kontekście zbliżającego się egzaminu dojrzałości – powodzenia i mądrego wyboru dalszej drogi życiowej. Głos zabrał również przewodniczący Rady Rodziców, Pan Marek Mazur, który w imieniu swoim i rodziców podziękował gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za lata kształtowania charakteru młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek, a także wyrozumiałość. W imieniu wychowawców klas maturalnych słowo do maturzystów skierowała pani Hanna Ptasińska życząc udanej zabawy studniówkowej oraz powodzenia na maturze.

Tego wieczoru młodzież  nie zapomniała o wszystkich, którzy włożyli trud w jej  wychowanie.  Uczniowie podziękowali Panu Dyrektorowi, nauczycielom i oczywiście rodzicom. Wyrazem wdzięczności były symboliczne kwiaty złożone na ich ręce.

Po części oficjalnej i wykonaniu pamiątkowych fotografii, zabawa rozpoczęła się na dobre. Parkiet szczelnie wypełniły dziesiątki par, które świetnie się bawiły w rytm nowszych i starszych hitów muzycznych. Impreza nie mogła się obyć bez stałych punktów programu takich jak: kabaretu studniówkowego oraz „słodkiego przerywnika” w postaci tortu.

Znakomite nastroje utrzymywały się do samego rana. Bal studniówkowy z pewnością na długo pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów.  Teraz przed nimi intensywna nauka do matury! Dziękujemy za wspaniała wspólna zabawę!

Wychowawcy klas maturalnych