Laureatki Konkursu Literackiego „UZALEŻNIENIA WOKÓŁ MNIE”

Kolejny rok, kolejne sukcesy. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się na  XXVI edycji KONCERTU „PANORAMA ŻYCIA” w dniu 3 XII 2018r. na scenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku. W Sali kinowej można było podziwiać nagradzanych i zdolnych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w konkursie literackim „UZALEŻNIENIA WOKÓŁ MNIE!” Tym bardziej miło  i z dumą oglądać było uczniów i wychowanków Internatu Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze. Do konkursu literacko – profilaktycznego zostały zmotywowane następujące wychowanki: Oliwia Pacewicz, Zuzanna Malecka, Julia Pawlik i Andżelika Zenowicz.

I miejsce w kategorii II (szkoły ponadgimnazjalne) – POEZJA – zdobyła JULIA PAWLIK.

II miejsce w kategorii II (szkoły ponadgimnazjalne) – PROZA/INNE FORMY – przyznano OLIWII PACEWICZ .

Ta podwójna lekcja to nie tylko obserwacja otaczającego świata, jest to  również jedno z bogactw środków przekazu profilaktyki i rozpowszechniania jej wśród młodzieży. Szukanie różnych dróg dotarcia do młodych ludzi to dobry sposób zachęcania do profilaktycznej twórczości. Poprzez angażowanie wychowanków do brania udziału w konkursach można pokazać młodym, że warto zdrowo i mądrze żyć ze względu na pozytywne cele i wartości, takie jak: realizacja marzeń i pasji, ale przede wszystkim życie bez narkotyków, alkoholu, papierosów.

Celem konkursu była:

Profilaktyka dotycząca uzależnień

Skłanianie do zachowań asertywnych

Propagowanie zdrowego stylu życia

Rozwijanie zdolności literackich

Pozostałe uczestniczki otrzymały dyplomy za udział w konkursie literackim, profilaktycznym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i gratuluję oraz życzę kolejnych literackich i życiowych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Edyta Serniak